Está en la página 1de 3

PRIPREMA ZA ČAS Predmet: engleski jezik Nastavnik: Škola:

Datum:
Broj časa: 12 Odeljenje: Nastavna tema: MY TOYS
Nastavna jedinica Unit 3 – Lesson 1 – Vocabulary Tip časa: obrada i utvrđivanje
(Identifying toys)
Korelacija Građansko vaspitanje (porodica kao osnovna društvena zajednica), Maternji jezik jezik
razvijanje veština slušanja i govora)
Međupredmetne Komunikacija, saradnja, učenje, odgovoran odnos u demokratskom društvu, estetička
kompetencije kompetencija
Cilj časa Usvajanje znanja koja se odnose na prepoznavanje i imenovanje igračaka.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da:
- prepoznaju i imenuju igračke;
- uoče sličnosti i razlike u načinu razonode u ciljnoj kulturi i kod nas.
Aktivnosti učenika Učenici slušaju, pokazuju, ponavljaju, pronalaze detalje, boje, imenuju predmete, igraju
igru memorije
Aktivnosti nastavnika Nastavnik postavlja pitanja, pokazuje slike, objašnjava, demonstrira, pomaže kod izgovora,
podstiče, pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni
Metode rada kombinovani – slušaj i pokaži / ponovi / pronađi, oboji, igra memorije, TPR
Nastavna sredstva udžbenik, radna sveska, CD, fleš kartice 26 – 35
Način provere Posmatranje aktivnosti učenika na času
ostvarenosti ishoda
Tok časa
Uvodni deo (5 minuta)

*Nastavnik podeli testove i svakog učenika pohvali bez obzira na postignuća.

Warm – up. Story from Unit 2. (frontalno)

Nastavnik pita – Can you remember anything from the story in Unit 2? Who are the characters? What happened?
Listen to the story now. Priča se sluša jednom u celini. Listen again and do the actions. (2X) Nastavnik radi radnje
zajedno sa učenicima.

Glavni deo (30 minuta)

Lead-in. Talking about the picture. (frontalno)

Nastavnik govori i pokazuje – Open your Class Books at pages 12 and 13 – i napiše velike brojeve na tabli. Proveri da
li su svi otvorili udžbenike na odgovarajuću stranu. Pre nego što se pređe na konkretan zadatak, nastavnik sa
učenicima malo prokomentariše izgled sobe – Da li je uredna? Gde su igračke? Da li je nered iako se igraju? Da li se vi
igrate ovakvim igračkama? Da li delite igračke sa svojom braćom i sestrama? Da li se igrate zajedno? Može da se
iskoristi trenutak da se promovišu zdrave porodične navike.

U nastavku započinje razgovor – Who is the boy in the picture? (Baz) Who is the girl? (Tess) Where are they? (at home)
What are they doing? (playing with their toys) Are they playing nicely? (Yes) How do you know? (They’re sharing)
Exercise 1. Listen, point and say. (frontalno)

Nastavnik podiže kartice sa predmetima i kaže – Look. A window. – ponovi i postavi karticu na neko vidno mesto u
učionici. Isto uradi za ostale predmete. Svaki put kada uvede novu reč, vraća se na prethodne i ponavlja ih. Sledi nova
instrukcija – Listen and point – nastavnik stavlja ruku na uho za listen i pokazuje kažiprstom za point. Pušta CD, učenici
slušaju i pokazuju kartice 2 X. (Kartice ostaju na istom mestu do zadatka 3.)

Učenici se vraćaju na udžbenik – Look at the picture in your Class Books again – podiže udžbenik i pokazuje slike –
Listen and point to the objects again. Slušaju i pokazuju predmete 2 X. U nastavku slušaju, pokazuju i ponavljaju
predmete 2 X – Listen, point and say – nastavnik demonstrira – pusti zapis, pauzira posle window, pokaže i ponovi. CD
se pauzira posle svakog predmeta kako bi učenici imali dovoljno vremena da pokažu i ponove.

Exercise 2. Listen and find. (frontalno)

Instrukcija glasi – Look at the cards again. Listen and point. Nastavnik izgovara reči, ali ne onim redom kojim su kartice
složene. Prvo izgovara sporo, zatim sve brže i brže. Učenici slušaju i pokazuju.

Aktivnost se sada radi u knjizi – Look at the picture in your Class Books again. Listen and point to the toys as you hear
their names. Učenici slušaju CD i pokazuju u svojim udžbenicima.

Exercise 3. Say. (frontalno)

Nastavnik pozove jednog učenika, šapne mu reč koja se odnosi na neku igračku i kaže mu da ode i donese
odgovarajuću karticu. Pošto se kartica skine, nastavnik pita – What’s the word. Učenici govore reči.

Završni deo (10 minuta)

Workbook page 74. Find and colour. (individualno + frontalno)

Nastavnik na tabli nacrta loptu, balon, auto i čamac razbacano. Pored lopte i balona stavi broj 2, a pored auta i čamca
broj 1. Ispod toga nacrta kvadrat i u njemu dve lopte (jednu manju jednu veću) dva balona (jedan manji, jedan veći),
jedan čamac, jedan auto, knjigu, olovku, medu, slagalicu. Pokaže loptu iznad kvadrata i pita – What is this? (a ball)
What number is this?(two) Pozove jednog učenika da dođe do table i kaže – Find and shade the two balls in this picture
– pokaže kvadrat sa crtežima. Postupak je isti za ostale igračke.

Radi se zadatak u radnoj svesci – Open your Workbooks at page 74 – napiše veliki broj na tabli. Proveri da li su svi
otvorili radnu svesku na odgovarajuću stranu i povede kratak razgovor o slikama – What’s this? (a puzzle / robot / car
/ doll / boat / balloon / ball) Look at this picture now – pokaže sliku ispod i doda – Find and colour one or two of each
of the toys shown in the box. Učenici rade, nastavnik obilazi, prati, postavlja pitanja i po potrebi pomaže.

Kratak osvrt na čas – Šta smo danas radili / naučili?


Domaći zadatak: nema
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

También podría gustarte