Está en la página 1de 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder

Student(e) Luuk Guerand Mentor Marieke de Bruin


Klas 1B Datum 9-3-2017
Stageschool De zevensprong Groep
Plaats Best Aantal lln 31
Vak- vormingsgebied: Taal
Speelwerkthema / onderwerp: Stellen (kerndoel 5 & 9)

Persoonlijk leerdoel: Ik ben in staat om te zorgen voor een grote betrokkenheid tijdens de taal les.

Lesdoel(en): Evaluatie van lesdoelen:


Procesdoel: De kinderen zijn bezig met samenwerken, ze helpen elkaar Ik zit er bij met de kinderen, dus ik krijg dit de gehele tijd mee en ondersteun ze hier in.
met het verhaal als iemand het even niet meer weet en ze laten elkaar om Aan het einde van de les evalueer ik met de kinderen of ze het leuk vonden of niet en
de beurt vertellen. hoe het ging.
De kinderen krijgen plezier in het lezen en schrijven van voor hen bestemde
verhalen, gedichten en informatieve teksten (kerndoel 9 Tule).
Productdoel: De kinderen zijn in staat om met elkaar het verhaal te
vertellen over Wessel van Texel na dat ik het verhaal heb voorgelezen.
Aan het einde van de les hebben de kinderen plezier gehad in het vertellen.
Beginsituatie: In de klas zitten 31 leerlingen waarvan 17 meisjes en 14 jongens. De sfeer in de groep is goed en ze hebben al vaker samengewerkt met activiteiten in
kleine groepjes. De kinderen zijn oudste leerlingen dus ze hebben al vaker een stel opdracht gehad in de vorm van een verhaal na vertellen. Ook kennen ze het boek
wat ik ga voorlezen van te voren. Ze hebben plezier bij het voorlezen van dit verhaal dus ik verwacht een grote betrokkenheid.

Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
5 min Ik lees het Ik zit bij de kinderen in de kring en vertel dat ik De kinderen zitten in de kring en luisteren aandachtig naar Het boek Wessel van
boek voor, het verhaal voor ga lezen over Wessel van het verhaal dat ik voorlees. Texel.
voor de Texel. Hierna begin ik als de kinderen stil zijn
gehele klas. met lezen.
5 min Ik neem 4 Ik vertel de kinderen wat de bedoeling is van de De kinderen luisteren aandachtig naar de opdracht. Ze Het boek Wessel van
oudste opdracht. De kinderen moeten om de beurt een vertellen het als ze het niet begrijpen en dan krijgen ze nog Texel.
leerlingen stukje vertellen over hoe het verhaal verliep van extra uitleg.
apart en leg Wessel van Texel. Daarna gaan we gezamenlijk
de opdracht bedenken hoe het verder zou verlopen met
uit. Wessel in het boek. Ondertussen let ik op de
betrokkenheid en of ze elkaar uit laten praten
tijdens het vertellen.
20 De 4 Ik laat de kinderen aan het woord om de beurt De kinderen gaan om de beurt een stukje vertellen over hoe Het boek Wessel van
leerlingen om ze te laten vertellen hoe het verhaal verliep het verhaal verliep van Wessel van Texel. Daarna gaan ze Texel.
gaan om de van Wessel van Texel. Daarna laat ik de gezamenlijk bedenken hoe het verder zou verlopen met
beurt een kinderen gezamenlijk bedenken hoe het verder Wessel in het boek
stuk van het zou verlopen.
verloop van
het verhaal
vertellen en
hierna hoe
het zich
verder zou
afspelen.
5 min Afsluiting Ik vraag de kinderen wat ze van deze opdracht De kinderen vertellen wat ze van de opdracht vonden en of -
met de vonden en hoe ze het vonden gaan. ze het goed of minder goed vonden gaan.
leerlingen.

Persoonlijke reflectie
Deze les verliep erg goed. De kinderen vonden het verhaaltje wat was voor gelezen al een erg leuk verhaaltje waardoor de betrokkenheid
meteen groot was. De kinderen lieten elkaar goed uitpraten en als iemand het niet wist wees die iemand anders aan om te helpen. Dit vond
ik erg knap van de kleuters dat ze dat al zo goed konden. Uiteindelijk hadden ze het hele verhaaltje weer verteld met een klein beetje hulp.
Dus al met al was het zeker een geslaagde les. Door te evalueren met de kinderen vertelde ze mij ook dat ze het heel leuk vonden.
Feedback mentor (inclusief handtekening)
Datum:

También podría gustarte