Está en la página 1de 2

Transparenca tatimore vlen pr t gjith

Nj reform tatimore mund t ndodh, nse secili deklaron t ardhurat.


Deklarimi i t ardhurave dhe publikimi i t ardhurave dhe tatimeve t paguara
nga secili qytetar shqiptar do t shrbente q secili t dinte pr njerzit q njeh
se me far t ardhurash i kan bler Porcshe Panamera apo orn Louis Monet
dhe far tatimesh kan paguar.

N fakt Shqipria nuk sht shum prapa bots n kuadr t transparencs


tatimore. Por, si nj vend q ka tentuar shum her gjat historis s saj t
prqafoj nismat m t reja q zbatojn vende shum m t zhvilluara se ajo do
t ishte nj shkundje e fort nga informaliteti dhe pabarazia n rritje. Argumenti
tjetr se informaliteti nuk po don t shkulet me gjith nismat dhe veprimet q
jan duke u zhvilluar kundr tij.

Dhe pr t par se si funksionon ky model transparence nuk kemi pse dalim


jasht Europs, por mjafton t shikojm transparencn q zbatojn norvegjezt
n lidhje me deklarimin e t ardhurave dhe tatimeve t tyre.

Norvegjezt kan mundsin t shikojn se sa fitojn njerzit q njohin, si dhe


sa taksa paguajn ata. Kjo histori prsritet n kt vend n cdo Tetor prej dy
shekujsh. Kolegu apo komshiu mundet t t shikoj t dhnat financiare.

Megjithse ka transparenc n t dhnat e secilit ruhet nivel i caktuar


transparence, pa treguar detaje t shpenzimeve apo burimeve t t ardhurave.
Dhe kjo form transparence ka shndoshur politikat anti informale dhe
korruptive, por edhe ka ndikuar n krijimin e nj socializimi fiskal. sht kjo
transparenc, e cila sht nj faktor i rndsishm se pse Norvegjia renditet n
pes vendet e para pr nivel t ult korrupsioni, pr informalitet, pr liri
ekonomike dhe gjith indekset e tjera

Kjo politik sht e mundshme q t promovohet gradualisht edhe n Shqipri


q t krijoj ambjentin pr transparencn publike si dhe t rrit barazin e
qytetarve n zbatimin e ligjit dhe reduktimin e infiormalitetit dhe evazionit.

Ka disa arsye t rndsishme q duhet t mundsohet transparenca e t


dhnave tatimore.

Dhe pr t arritur n kt nivel transparence duhet q gjith indekset q


tregojn nivelin e informalitetit, t evazionit, t korrupsionit, t prosperitetit, t
liris ekonomike, t t brit biznes, t pabarazis t synohet q t ken nj
prmirsim t dukshm pr afate kohore t mirstudiuara.

Transparenca tatimore duhet t jet objektiv i qeverisjes, n kohn kur parat e


pista t bots s krimit politik dhe financiar jan tashm t depozituara n
parajsa fiskale. N rastin m t mir, kto para t krijuara nga kontributi i
qytetarve shqiptar nuk do t kthehen n ekonomin shqiptare. N rastin m t
keq, parat dhe pronat e luajtshme e t paluajtshme do t jen t qarta q nuk
vijn nga puna apo shrbimet, por nga burime t pista.

Transparenca tatimore do t shrbej absolutisht pr t reformuar (rilindur)


financat publike dhe pr t prur nj balancim pr t gjith kundr praktikave
evazioniste dhe korruptive n kto dy dekadat e fundit.

Nse t dhnat financiare t secilit nga qytetart do t jen transparente,


ather kto t dhna do t shrbejn si nj bazament i plot dhe i fort pr t
programuar objektivat fiskale. Kto t dhna do t shmangin gabimet q jan
br deri m sot n planifikimet e t ardhurave buxhetore.

Transparenca nga diku duhet filluar.


T part duhet t jen politikant q aderojn n partit e ndryshme.
Tirane, 11 Maj 2016